Skip to content

Centrum logistyczne

Co to jest centrum logistyczne?

centrum logistyczne - co to jest i jak działa

Aby zrozumieć jaką rolę pełni centrum logistyczne w funkcjonowaniu gospodarki, trzeba najpierw zastanowić się czym właściwie jest logistyka. Logistyka łączy proces planowania, kontrolowania i realizacji przepływu wszelkich towarów oraz informacji w celu zaspokojenia wymagań klientów. To jeden z najważniejszych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem.

Bez wzorowej koordynacji działań logistycznych dostarczenie właściwemu klientowi właściwych produktów w nienaruszonym stanie oraz zgodnej ilości w odpowiednim czasie i w rozsądnych kosztach nie byłoby możliwe.

Ze względu na obszar zainteresowań logistykę można podzielić na różne dziedziny. Są to m.in. logistyka zaopatrzenia, logistyka produkcji, logistyka dystrybucji, logistyka magazynowa, logistyka transportu.

Centrum logistyczne to zarówno obiekt jak i organizacja realizująca wszelkiego rodzaju usługi logistyczne, jak chociażby przyjmowanie towaru, jego magazynowanie, przeładunek czy wydawanie towaru i transport. Jeszcze inaczej centrum logistyczne, to obiekt posiadający organizację i infrastrukturę umożliwiającą niezależnym przedsiębiorstwom wykonywanie na towarach operacji związanych z ich magazynowaniem i transportem pomiędzy nadawcą a odbiorcą. W tym także obsługę przewozów intermodalnych. Transport intermodalny, czyli odbywający się różnymi kanałami, tzn. np. taki, którego jeden etap odbywa się drogą morską a inny lądową.

Zapraszamy do współpracy! Wspólnie poradzimy sobie z rozwiązaniem Twojego zadania logistycznego.

Jak działa centrum logistyczne?

A jak działa centrum logistyczne? Którymi elementami dysponujemy i czego możesz od nas oczekiwać? Posiadamy nowoczesny, w pełni wyposażony obiekt biurowy i magazyn umożliwiający nie tylko magazynowanie towarów, czy szybki przeładunek aut, ale także rozładunek/załadunek kontenerów. Możemy kompletować zamówienie odbiorcy, rozładowując je z kilku aut na magazyn i ładując je do jednego auta tak, by pełne zamówienie dotarło do klienta w dogodnym dla niego terminie.

Oferujemy usługi transportowe i spedycyjne, obejmujące zarówno dobór odpowiedniego środka transportu, dokumentację przewozu jak i sam transport. Pośredniczymy w dystrybucji towarów, tzn. przewozimy je między producentem a hurtownią lub firmą kurierską dostarczającą towary do klientów detalicznych.

Jeśli zamówienie jest wystarczająco duże, chętnie dowozimy towar bezpośrednio do końcowego odbiorcy. Realizujemy także dostawy na linie produkcyjne i ekspresowe transporty bezpośrednie pomiędzy nadawcą a odbiorcą. W obrębie naszego centrum znajdują się również myjnia oraz serwis samochodowy. Jak na centrum logistyczne przystało, znajdujemy się na obrzeżach miasta, w pobliżu drogi ekspresowej, w naszym przypadku jest to droga S3.

Co wyróżnia nasze Lubuskie Centrum Logistyczne? 

Centrum logistyczne to najbardziej złożony segment infrastruktury logistycznej, który zazwyczaj jest zlokalizowany w pobliżu międzynarodowych arterii transportowych. Może ono być wyposażone w takie elementy jak: intermodalny węzeł transportowy, nowoczesne powierzchnie magazynowe, platformy przeładunkowe, nowoczesne obiekty biurowe, punkt technicznej obsługi i napraw środków transportu, infrastrukturę informatyczną i inne. Nasze, Lubuskie Centrum Logistyczne, posiada wszystkie te udogodnienia.

Idealne położenie

Siedziba Lubuskiego Centrum Logistycznego znajduje w zielonogórskiej Strefie Aktywności Gospodarczej . W pobliżu naszej firmy znajduje się także administracja celna, co znacznie przyspiesza transport towarów za granicę.


Teren inwestycyjny, na którym usytuowana jest nasza firma jest wprost stworzony dla usług logistycznych. Bliskość drogi ekspresowej S3 pozwala nam ominąć miejskie korki, a tym samym znika problem z dojazdem do naszego magazynu i transportem towarów. Dotrzesz do nas w oka mgnieniu.

Jedyne centrum logistyczne w województwie lubuskim

Lubuskie Centrum Logistyczne jest jedynym tego typu przedsiębiorstwem w województwie lubuskim. Dodatkowo jesteśmy młodą, prężnie rozwijającą się firmą działającą w branży TSL (Transport – Spedycja – Logistyka).
Do dyspozycji są wszystkie nasze pojazdy, uwzględniające wszelkie warunki ochrony środowiska. Świadczymy usługi logistyczne i transportowe na najwyższym poziomie, w kilku dostępnych systemach. Między innymi door-to-door i just in time.

Najnowocześniejsza infrastruktura

Za pomocą wyspecjalizowanych pojazdów przewozimy wszelkiego rodzaju towary na terenie całej Unii Europejskiej. Dodatkowo nasze pojazdy są wyposażone w system GPS i posiadają certyfikaty EURO 6. Nasza flota jest systematycznie doskonalona i rozbudowywana.

Zajmujemy się szeroko pojętą logistyką magazynową. Posiadamy również powierzchnie magazynowe do wynajęcia klasy A, który umożliwia nam rozmieszczenie towarów na czterech poziomach wysokości do wysokości 7 metrów. Ponadto na całej powierzchni magazynu panuje stała temperatura, która nie spada poniżej 15 stopni.

Dostarczymy zanim doliczysz do trzech – 24h na dobę / 7 dni w tygodniu

Terminowe dostawy – Czas to pieniądz

Specjalizujemy się w dostarczaniu przesyłek ekspresowych do 1,5 tony. Mamy stały kontakt z naszymi doświadczonymi kierowcami.

Oferujemy kilka wariantów usług:

  • System „door to door” , czyli dostawa towaru bez przeładunków i doładunków
  • System „just in time” , czyli dostawa „dokładnie na czas”, dostępne 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu

Wyślij do nas zlecenie, a jako profesjonalna firma transportowa wybierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy wariant dostawy.

Zaufaj nam – naprawdę warto

Wiele korzyści przemawia za powierzeniem nam ładunków – świetna organizacja transportu, nowoczesne pojazdy i sprawny system monitorowania sprawiają, że warto nam zaufać. Współpracujemy z wieloma firmami TSL w Polsce i za granicą. Zgłoś do nas swój ładunek, a dostarczymy go na miejsce w odpowiednim czasie.