Skip to content

Konfekcjonowanie

konfekcjonowanie

Konfekcjonowanie jest bardzo ważnym elementem łańcucha pozwalającego na szybką i sprawną dostawę zamówionych towarów do klientów. Choć składa się z różnych usług, zależnych od wymagań klientów i charakteru zamówienia, to w skrócie można określić je jako kompleksowe przygotowanie artykułu do sprzedaży. Wraz z eksplozją rynku e-commerce sprawne konfekcjonowanie towaru jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

Co to jest konfekcjonowanie?

Choć konfekcjonowanie obejmuje różne czynności, w których rezultacie produkt nadaje się do sprzedaży i wysyłki, to w skrócie można powiedzieć, że jest to opakowanie artykułu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego, że atrakcyjna prezentacja produktu wpływa na wyniki sprzedażowe – dotyczy to również produktów zakupionych przez internet. Ich rozpakowywanie wzbudza żywe emocje, które odpowiednio wykorzystane, skłonią klienta do ponownego zapoznania się z naszą ofertą. Właśnie na tym skupia się konfekcjonowanie – chodzi o to, by w taki sposób zapakować lub przepakować produkty, by bez zmiany ich właściwości nadać im bardziej atrakcyjną formę, z drugiej strony zabezpieczając je na czas transportu. W rezultacie otrzymujemy atrakcyjny, gotowy do wysłania produkt, który trafi w ręce klienta.

Konfekcjonowanie standów reklamowych

Kartonowe standy reklamowe to jedna z coraz bardziej popularnych form reklamowych. W dzisiejszych czasach możemy je zauważyć w prawie każdym większym sklepie. Konfekcjonowanie standów reklamowych (ekspozytorów) polega na ich złożeniu i uzupełnieniu towarami, które mają być tam rozstawione w docelowym sklepie. Innymi słowy jest to usługa polegająca na przygotowaniu standu reklamowego (POSM), jego zatowarowaniu wymaganymi przez zleceniodawcę materiałami/produktami, oraz rozwiezienie ich przy pomocy naszej floty do każdej, wymaganej przez zleceniodawcę, lokalizacji. Usługa wykonana u nas jest kompleksowa.

Konfekcjonowanie towaru – na czym polega?

Jednak błędem byłoby sprowadzenie konfekcjonowania do włożenia zamówionych towarów do ładnego opakowania i wysyłki. Poprawnie przeprowadzone jest wieloetapowym procesem, dzięki czemu możliwa jest jego sprawnie przeprowadzona dalsza wysyłka. W jego skład m.in. wchodzi:

  • umieszczanie oznaczeń na opakowaniu (kodów QR czy kreskowych),
  • uzupełnienie dotychczasowych informacji na opakowaniu (np. etykiety w języku używanym w kraju docelowym, składu, zastosowania),
  • umieszczanie dodatkowych produktów w opakowaniu (np. testerów, gratisów, materiałów reklamowych),
  • zmiana opakowań i pakowanie w nowe, przygotowane dla klienta końcowego opakowania, które są również łatwiejsze w transporcie,
  • foliowanie (ręczne lub maszynowe), tak by wysyłany produkt był w pełni zabezpieczony.

Konfekcjonowanie kosmetyków

Konfekcjonowanie kosmetyków jest jednym z najbardziej wymagających zadań z uwagi na różnorodność preparatów i związane z nią różne sposoby ich dystrybucji, zabezpieczania i pakowania. Wymagająca dla osoby wykonującej to zadanie jest również ich delikatna budowa i niewielkie rozmiary, przez co często trzeba sięgać po wypełniacze, zabezpieczające przed uszkodzeniami podczas transportu. Z drugiej jednak strony dostarczane klientom produkty muszą prezentować się bardzo estetycznie, także z uwagi na ich wysoką wartość. Odpowiednie opakowanie wykorzystane w profesjonalny sposób pozwoli osiągnąć oba te cele. 

Konfekcjonowanie odzieży

Konfekcjonowanie odzieży jest bardzo istotnym elementem w budowaniu marki, zwłaszcza w odniesieniu do producentów oferujących prestiżowe kolekcje i modele. Każdy zamówiony produkt powinien zostać spakowany dokładnie według zamówienia – dotyczy to zarówno modelu, jak i rozmiaru ubrania. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek pomyłki. Opakowanie powinno ponadto być odpowiednio oznakowane (dane do wysyłki), jak i chronić przed ewentualnymi zabrudzeniami w trakcie transportu. 

Foliowanie

Foliowanie pozwala zabezpieczyć gotowe produkty przed czynnikami zewnętrznymi i ewentualnymi uszkodzeniami, które mogłyby zaistnieć w trakcie transportu. W przypadku delikatnych produktów folia chroni przed ich stłuczeniem, przesuwaniem się w obrębie kartonu, a nawet uszkodzeniami mechanicznymi (folia bąbelkowa). W zależności od produktu i wymagań klientów foliować można na zimno i na gorąco.

 

Etykietowanie

Etykietowanie to istotny element konfekcjonowania, dzięki któremu łatwiejsze jest zarządzanie zamówieniami, identyfikacja gotowych paczek i ekspedycja. Etykiety wykorzystujące kody QR lub kreskowe stanowią ważny element w systemie zarządzania i kontroli zamówień, dzięki któremu możliwe jest śledzenie statusu zamówienia i lokalizacji paczki na każdym etapie prac.

Konfekcjonowanie, a kompletacja – różnice

Osoby zajmujące się logistyką z pewnością wielokrotnie natknęły się zarówno na termin konfekcjonowanie, jak i kompletacja, w odniesieniu do otrzymywanych zamówień i przygotowania ich do wysyłki. Jednak między zagadnieniami mieszczącym się pod terminem konfekcjonowanie a kompletacja zachodzą pewne różnice. Kompletacja bowiem odnosi się do przygotowywania zamówień w kontekście zebrania i łączenia ładunków znajdujących się w różnych miejscach, natomiast konfekcjonowanie jest skoncentrowane na właściwym spakowaniu i przygotowaniu towaru do wysyłki.

Usługi konfekcjonowania – chcesz nam zlecić?

Nawet w największym i najlepiej zorganizowanym magazynie nierzadko brakuje miejsca i możliwości do kompleksowego zorganizowania konfekcjonowania na szeroką skalę. Z tego względu zlecenie nam tego zadania może okazać się najprostszym rozwiązaniem, pozwalającym na wywiązanie się z zamówień nawet podczas okresów największego obłożenia, gdy przychodzi zmagać się z ogromną liczbą zamówień. Od lat zajmujemy się profesjonalnym i kompleksowym konfekcjonowaniem, dysponujemy również zapleczem technologicznym, jak i doświadczoną załogą, co pozwala nam na podjęcie się niemal każdego zadania. 

Jakie korzyści daje konfekcjonowanie?

Powierzając nam konfekcjonowanie, zwiększasz elastyczność swojego magazynu – nie musisz bowiem zatrudniać dodatkowych pracowników w okresach, kiedy masz więcej zamówień, odchodzi również organizacja dodatkowych stanowisk pracy, szkoleń pracowników i gospodarowanie dodatkowej przestrzeni. My weźmiemy wszystko na swoje barki, przygotowując dla Ciebie kompleksowo zamówienie, opakowując we wskazany sposób i przygotowując do wysyłki na masową skalę. To najwygodniejsze i skuteczne rozwiązanie.

Konfekcjonowanie – działania niestandardowe

Masz zamówienie inne niż wszystkie? Gonią Cię terminy? Jeśli z tych lub innych powodów Twoje zamówienie jest inne, niż standardowe – zapraszamy do kontaktu. Wykonujemy wszystkie związane z konfekcjonowaniem usługi, jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie zrealizować również Twoje zamówienie.